Bez jídla se dá přežít, ale bez PC ne!

Naše fórum-ZDE.Vše o Windows Vista-
ZDE!
Vše o Windows XP-ZDE!


Duben 2009

Jazyk C

23. dubna 2009 v 21:16 | Avak - Admin |  Programovací jazyky
Programovací jazyky patří také k počítačům, takže jsem se rozhodl napsat článek o jazyce C:

Jazyk C byl první multiplatformní jazyk na světě, to znamená, že se dal použít na jakémkoliv typu procesoru, narozdíl od jazyka Assembler, který se tehdy používal. C vznikl z jediného důvodu: pro tvorbu systému, který by fungoval na všech počítačích bez úprav. Nový systém dostal jméno UNIX ( od slova univerzální ) a sehrál významnou roli při vzniku internetu. V dnešní době už klasický Unix skoro nikde nenajdete, jeho vývoj skončil na verzi 2 a potom ho nahradil uživatelsky příjemněnší Linux, později se objevil Windows. Dnes se již C skoro nepoužívá, byl nahrazen moderními jazyky C++ , C# a Java.

Takto vypadá syntaxe jazyka na příkladě legendárního programu "Hello World", tedy "Ahoj, lidi" :

#include <stdio.h>

int main(void)
{
printf("Hello, World!\n");
return 0;
}

Windows Live Messenger.

19. dubna 2009 v 14:06 | Libir-Admin. |  Programy
Windows Live Messenger je komunikační program. Je to něco jako ICQ, ale rozdíl zpočívá v tom, že WLM nezasílá rychlé zprávy, níbrž e-maily. ty e-maily se lyší od klasických e-mailů jenom tím, že se zasílají podobně jako rychlé zprávy. Ovšem to nejpodstatnější je, že aby ste WLM mohli použít, musíte si přes něho udělat e-mail.
Ovšem není to e-mail s klasickou doménou jako známe všichni; seznam.cz, atlas,cz...
Ale domény WLM jsou např; hotmail.com.

Jistě vás zarazilo to ".com". Ano, nejedná se o český server, i když je zcela v české verzi, jde o program od firmy Microsoft. Já tento program mám, a mám na něj svůj vlastní názor:
Raději používám ICQ. Mezi nimi není žádný rozdíl, můžete si WLM udělat skupiny pro kontakty, prostě uplně to samé jako ICQ, jenže já jsem zvyklý už na ICQ! Proč bych se tedy měl učit pouřít WLM-když na tom nic není, jen se přihlásím, a je to.

No a Microsoft má i svoji domovskou stránku, která je spojená s WLM. Domovská stránka je Windows Live. Na Windows Live máte svůj profil WLM, ovšem aby ste mohli zobrazit na té domovské stránce vyhledávač, musíte se ve Windows Live přihlásit na Windows Live Messenger, a pak všechno funguje. =D

Pojďme si krátce představit onu WLM!

Takto vypadá před přihlášením.
Takto vypadá po přihlášení.
Takto vypadá po rozbalení skupin a kontaktů. (mám tam jen jediný kontakt-svého tátu. =D)
Takto vypadá složka s ostatními designemy WLM. Můžete si tam nahrát nějaký obrázek, který bude design WLM. Tudíž váš WLM může vypadat jako barbie salon. ;-)
Takto vypadá jeden asi z 30 designů WLM. Ovšem ten se vždy zobrazí jen na vrchu WLM.
A zde je úprava zobrazovací ikony. Opět si tam můžete nahrát svojí fotografii.


STÁHNOUT WINDOWS LIVE MESSENGER.

Abode Photoshop Elements 6.

18. dubna 2009 v 18:58 | Libir-Admin. |  Programy
Abode Photoshop Elements 6., je program na úpravu fotek. Já ho mám, a proto z vlastních vzkušeností tvrdím, že je nejlepší na ořezávání. Efekty v něm jsou také, ale ty stojí za houby.
Ovšem APE 6. nejlépe posoudíte na vlastní oči, proto jsem pro vás opět udělal video, ve kterém vám tento program trochu představím.

Ořezávání.Efekty. (nejsou všechny, ukazuji jen ty podstatné)Spyware Terminator 2.2

18. dubna 2009 v 10:04 | Libir-Admin. |  Programy
Spyware Terminator 2.2 je program, který funguje stejně jako antivir. Při každém jeho spuštění zkontroluje všechny běžící procesy vašeho počítače, a identifikuje kritické procesy. Ty po skončení kontroly můžete smazat, nebo zkopírovat do truhly.
Spyware Terminator 2.2 kontroluje jak systém, tak internet.
Kontrola systému vašeho počítače má dvě fráze-Rychlá, kompletní.

Rychlá kontrola není tak pečlivá, aby odhalila každý kritický objekt, a proto kolikrát některý přehlédne.

Kompletní kontrola trvá podstatně déle, ale za to je pečlivá. Projde všechny běžící procesy vašeho počítače, aniž by nějaký bez vašeho vědomí smazala, nebo přesunula jinam než je umístěn.

Já se Spywarem Terminatorem 2.2 mám skvělou vzkušenost, a proto jsem pro vás připravil videa, kde jsem nahrával jak Rychlou, tak i Kompletní kontrolu svého PC-tedy systému.

Rychlá Kontrola.
Měl jsem pro vás připravené i video s Kompletní kontrolou, ale bohužel, video trvalo 20 minut, tudíž nešlo zveřejnit na youtube.com.
STÁHNOUT SPYWARE TERMINATOR 2.2.

Ahoj.

17. dubna 2009 v 16:58 | Libir-Admin a Avak-Admin
Ahoj. Vítejte na našem novém blogu. Tento blog vlastní dva nadšenci PC, OS, atd. Já jsem Libir - Admin a ten druhý je Avak - Admin.

Tento blog bude o novinkách Microsoft.com, budou zde různé návody a informace o různých programech, budou zde i odkazy na stahování diskutovaných programů...

Prostě tento blog chceme mít jen o PC.

Doufáme že nás budete navštěvovat, a že se vám u nás bude líbit.

Libir a Avak